top of page
  • Фото автораdemidont.com

Арбітражний інститут Стокгольмської торгової палати

Всі, мабуть, пам’ятають резонансний спір між Нафтогазом та Газпромом, який вирішувався у Стокгольмі. Надіємось, Вам цікаво буде дізнатися, яка установа його вирішила.

Хочемо представити Вашій увазі Арбітражний інститут Стокгольмської торгової палати (СТП), який став одним з провідних платформ для вирішення спорів у світі.


СТП було засновано у 1917 році як частину, проте незалежну установу, Стокгольмської торгової палати. Він надає послуги з ефективного вирішення спорів як шведським, так і міжнародним сторонам.


В 1970 році СТП було визнано США та Радянським Союзом нейтральною установою для вирішення торгових спорів між Сходом та Заходом. Це й пояснює його значну популярність в країнах СНД та Китаї. СТП - одна з найбільш важливих та найчастіше використовуваних арбітражних установ в світі.


Кожного року сторони з близько 30-40 країн світу користуються послугами СТП. СТП також вирішує інвестиційні спори між державою та інвесторами. Це друга в світі за величиною така установа, яка уповноважена вирішувати інвестиційні спори.


Наприклад, якщо сума спору складає 1 мільйон євро, на арбітражну процедуру доведеться витратити близько 60 000 євро. Ціни залежать від кількості арбітрів та правил, які сторони бажають використати у спорі. Перевага СТП в тому, що він надає можливість використовувати як внутрішні арбітражні правила, так і міжнародно визнані UNCITRAL (Комісії ООН з міжнародного торговельного права).


Якщо Ви бажаєте прописати можливість вирішення можливого спору СТП в договорі, Вам слід включити одне з наступних положень (наведено російською): https://sccinstitute.com/our-services/model-clauses/russian/


Comentários


bottom of page