top of page
  • Фото автораdemidont.com

Захист прав людини : вступ

Відомо, що не всі права людини можливо реалізувати при наявності військового конфлікту, вводяться численні обмеження. Права людини прив’язані до політичної ситуації, як і саме право.


Це є одним з перших постулатів міжнародного права.


1789 року в Франції була підписана перша Декларація прав громадян і чоловіків.

Це перший в світі документ, який на законодавчому рівні закріплював права людини.


Що ж таке права людини?


Права людини - це те, як держава повинна ставитись до своїх громадян. Це так би мовити ті обмеження, які держава не може порушувати, щоб вважатись правовою. Французька Декларація закріпила право голосувати проти уряду.


Ви мабуть звернули увагу на те, що ця Декларація захищала лише чоловіків. Тому в 1791 році була прийнята ще одна Декларація - “Про права жінок та громадян жіночої статі”.

Уряд Франції фактично наділив правами невелику групу чоловіків, тим самим створивши платформу для лобіювання прав жінок.


Права жінок і рабство - це ті питання міжнародної значущості, які обговорювались одночасно. Так само гострим питанням було гуманітарне право (право війни), наприклад об’єкти, які заборонено атакувати під час війни: лікарні, автомобілі швидкої допомоги, медичних працівників.


ЦІкаво, що більшість законів про права людини були прийняті після Другої Світової війни у зв'язку з міжнародною інтеграцією, спрямованою на попередження конфліктів. Зокрема, було засновано Організацію Об’єднаних Націй (ООН), яка повинна захищати безпеку.

Права людини є однією з трьох підвалин ООН.

Кожна держава-учасниця ООН зобов'язана дотримуватись прав людини.


Comments


bottom of page