top of page
  • Фото автораdemidont.com

Зміни в законодавстві про захист інтелектуальної власності


Кабмін підтримав законопроєкт про посилення захисту прав інтелектуальної власності.


Уряд пропонує посилити захист прав інтелектуальної власності. 23 грудня, на засіданні Кабінету Міністрів було підтримано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності», який імплементує до національного законодавства положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. В Угоді про асоціацію інтелектуальній власності присвячена ціла глава.


Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.


«Посилення захисту прав інтелектуальної власності сприятиме розвитку, перш за все, ІТ-галузі та креативних індустрій. Нові українські стартапи не шукатимуть захисту своїх винаходів за кордоном, і разом із державними сервісами, які пропонує Дія та Дія.City, це дасть поштовх для збільшення частки цих секторів у структурі ВВП», – зазначила Перша віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.


Зокрема, стаття 180 Угоди про асоціацію передбачає наступне:


1. Сторони надають охорону авторським правам на комп’ютерні програми у такому самому обсязі, як і літературним творам, як це передбачено Бернською конвенцією. Із цією метою термін «комп’ютерні програми» включає попередні дослідні матеріали.

2. Охорона відповідно до цієї Угоди надається математичному виразу комп’ютерної програми будь-якої форми. Ідеї та принципи, на яких ґрунтується будь-який елемент комп’ютерної програми, зокрема ті, на яких ґрунтується її інтерфейс, не охороняються авторським правом згідно із цією Угодою.

3. Комп’ютерна програма охороняється, якщо вона є оригінальною у тому розумінні, що вона є продуктом інтелектуальної творчості автора. Жодні інші критерії не застосовуються для визначення наявності права на охорону.


Перша-віце-прем’єр-міністр також підкреслила, що наразі на виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію з ЄС законодавство України в сфері інтелектуальної (промислової) власності вже приведено у відповідність до стандартів правової охорони, передбачених цією Угодою. Наступним кроком імплементації Угоди є впровадження ефективних механізмів захисту прав інтелектуальної власності.


Ключове завдання, яке передбачається вирішити прийняттям законопроекту, – приведення положень актів цивільного, цивільно-процесуального, господарського процесуального права та законодавства у сфері інтелектуальної власності у відповідність до зобов’язань щодо захисту прав інтелектуальної власності, взятих Україною за Угодою про Асоціацію.


Йдеться, зокрема, про імплементацію до законодавства України положень Угоди про асоціацію щодо попередніх та попереджувальних заходів, права на інформацію, альтернативних заходів, збитків, публікації судових рішень, а також відповідних положень Директиви 2004/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 29.04.2004 про захист прав інтелектуальної власності.Comments


bottom of page