top of page
 • Фото автораdemidont.com

Митний огляд: огляд та переогляд товарів, транспортних засобів


Після прийняття Верховною Радою України закону, яким будуть внесені зміни до Податкового кодексу України та Митного кодексу України, суб'єктів господарювання та громадян зможуть обирати спосіб митного оформлення та митного контролю товарів під час імпортуспрощений, за якого не відбувається митний огляд (про нього детальніше описано в попередньому пості - https://www.demidont.com/post/%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%8C-%D0%B2-%D1%83%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%85-%D0%B2%D0%BE%D1%94%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%83-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D1%96-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B9-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%B8) та стандартний, про який сьогодні детальніше опишемо.


Огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення, пред’явлених митному органу проводиться ВИКЛЮЧНО після прийняття керівником митного органу або його заступником рішення про його проведення. Такий огляд чи переогляд відбувається в найбільш короткий строк.


Огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може відбуватись за результатами застосування системи управління ризиками. Митним кодексом України передбачаються такі види огляду:

 • ідентифікаційний - без розкриття пакувальних місць і без обстеження транспортного засобу;

 • частковий - з розкриттям до 20 % пакувальних місць і вибірковим обстеженням транспортного засобу

 • повний - з розкриттям до 100 % пакувальних місць та поглибленим обстеженням транспортного засобу.

Також огляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися за письмовим рішенням керівника митного органу або його заступника якщо:

1. митна декларація не подана декларантом протягом 10 робочих днів з дати доставлення товарів, транспортних засобів до відповідного митного органу, за наявності достатніх підстав вважати, що ці товари переміщуються через митний кордон України з порушенням норм цього Кодексу та інших законів з питань митної справи; 2. товари виявлено (знайдено) під час здійснення митного контролю в зонах митного контролю та/або транспортних засобах, що перетинають митний кордон України, і їх власник невідомий; 3. декларант не виконав наступні обов’язки:

 • не здійснив декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення;

 • на вимогу митного органу не пред’явив товари, транспортні засоби комерційного призначення для митного контролю і митного оформлення;

 • не надав митному органу передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей;

 • не сплатив митні платежі або не забезпечив їх сплату.

Переогляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення проводиться:

1. у разі виявлення пошкодження або втрати митного забезпечення, накладеного на зазначені товари, транспортні засоби; 2. за наявності інших видимих ознак можливого несанкціонованого доступу до товарів, що перебувають під митним контролем.

Важливо: витрати, пов’язані з проведенням такого переогляду, несе власник зазначених товарів, транспортних засобів або уповноважена ним особа.

Огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення може проводитися за наявності достатніх підстав вважати, що переміщення цих товарів, транспортних засобів через митний кордон України здійснюється поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, у тому числі в разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних органів. З вичерпним переліком ви можете ознайомитись за посиланням - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/467-2012-%D0%BF#n10

Важливо: проведення такого огляду (переогляду) проводиться за рахунок органу, з ініціативи або на підставі інформації якого прийнято рішення про його проведення. Проте якщо в результаті такого огляду (переогляду) виявлено факт незаконного переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, витрати, пов’язані з проведенням огляду (переогляду), відшкодовуються власником зазначених товарів, транспортних засобів або уповноваженою ним особою.
Важливо:

1. Огляд чи переогляд товарів, транспортних засобів комерційного призначення здійснюється у присутності:

 • особи, яка переміщує ці товари, транспортні засоби через митний кордон України;

 • особи, яка зберігає товари під митним контролем;

 • не менше ніж двох понятих - у разі відсутності осіб, зазначених вище. Як поняті запрошуються особи, які не заінтересовані у результатах огляду (переогляду). Працівники митних органів не можуть бути понятими.

2. За результатами митного огляду (переогляду) складається акт огляду (переогляду) у двох примірниках. Такий акт засвідчується відбитком особистої номерної печатки посадової особи митного органу, яка проводила огляд (переогляд). Один примірник акта передається (надсилається) особі, яка переміщує товари через митний кордон України чи зберігає товари під митним контролем.

3. При виявленні під час огляду фактів невідповідності фактичних характеристик, кількості або відомостей про товари (найменування, країна походження, виробник тощо) відомостям, що зазначені в товаросупровідних документах, митних деклараціях, ці факти зазначаються в Акті огляду. У разі якщо виявлені розбіжності вказують на порушення митних правил, складається протокол про порушення митних правил.


4. У разі виявлення в результаті огляду ознак порушення митних правил або ознак кримінального правопорушення посадовими особами митного органу можуть накладатись засоби ідентифікації для забезпечення незмінності стану товарів і транспортних засобів, захисту їх від підміни.


Слава Україні!

Героям слава!تعليقات


bottom of page