top of page
  • Фото автораdemidont.com

Мораторій, який пов’язаний з війною

З 03 березня 2022 року діє мораторій (заборона) на:

1. виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов’язань, кредиторами (стягувачами) за якими є росія або такі особи (надалі - особи, пов’язані з рф):

  • громадяни рф, крім тих, що проживають на території України на законних підставах;

  • юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства рф;

  • юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є рф, громадянин рф, крім того, що проживає на території України на законних підставах, або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства рф.

Зазначене обмеження не застосовується до юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства України:

  • за рахунками яких на підставі нормативно-правових актів або рішень Національного банку дозволяється здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій;

  • визначених розпорядженням Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій;

  • щодо яких за поданням міністерства, іншого державного органу у зв’язку з провадженням такими юридичними особами діяльності, необхідної для забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф проти України або подолання її наслідків, Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про тимчасове управління державою відповідними акціями, корпоративними правами або іншими правами участі (контролю), що належать рф або особі, пов’язаній з рф.

2. відчуження, передачу в заставу, будь-які інші дії, які мають чи можуть мати наслідком відчуження нерухомого майна, цінних паперів, корпоративних прав, транспортних засобів, повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання особами, пов’язаними з рф або на їхню користь, на користь рф, крім безоплатного відчуження на користь держави Україна.

Важливо: 1. Будь-яке порушення мораторію при укладенні правочинів, в тому числі довіреностей, має наслідком нікчемність такого правочину. 2. Забороняється нотаріальне посвідчення правочинів, які порушують мораторій. 3. Забороняється державна реєстрація чи інше визнання таких правочинів державними органами, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, державними реєстраторами, особами, які надають публічні (адміністративні) послуги.

Більше важливої інформації на нашій сторінці у Facebook https://www.facebook.com/bdp.lviv


Слава Україні! Перемогли 77 років тому, переможемо і зараз.

Comments


bottom of page