top of page
  • Фото автораdemidont.com

Нацбанк підтримав діяльність волонтерів та бізнесу

Нагадуємо, що Національний банк України 21 липня 2022 року встановив ліміт на розрахунки гривневими платіжними картками за кордоном.

Проте 06 серпня 2022 року набрала чинності Постанова Правління Національного банку України №172 (https://bank.gov.ua/admin_uploads/law/05082022_172.pdf?v=4), якою спрощено низку обмежень для підтримки діяльності волонтерів та бізнесу.


1️⃣ Даною Постановою Національний банк надав можливість банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізичних осіб-волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном з метою купівлі товарів військового призначення за умови дотримання ОДНОЧАСНО таких вимог:

🔹 операції за рахунком волонтера є типовими для цієї фізичної особи та обсяг операцій, що здійснювалися за її рахунками, перевищував еквівалент 100 тис. грн на місяць до 21 липня 2022 року;

🔹 подання до банку листа від державного органу або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума такої операції перевищує еквівалент 400 тис. грн на місяць;

🔹 надання орієнтовної вартості (розрахунку) товару та строків виконання замовлення;

🔹 інформування волонтером банку щодо збору коштів з метою оплати продукції.


2️⃣ До переліку товарів, які мають змогу купувати волонтери–фізичні особи, належать:

🔹 рації;

🔹 бронежилети;

🔹 каски;

🔹 шоломи;

🔹 військова та тактична форма;

🔹 військове та тактичне взуття;

🔹 захисний одяг;

🔹 оптичні прилади для слідкування;

🔹 безпілотні літальні апарати;

🔹 спальні мішки;

🔹 каремати;

🔹 засоби для надання домедичної допомоги.

❗️ Важливо: наявність у банку інформації з відкритих джерел щодо недобросовісної практики діяльності відповідної фізичної особи може бути підставою для відмови банком надалі проводити такі операції в обсязі, що перевищує ліміт у 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті).

3️⃣ Національний банк спрощує валютні обмеження, зокрема щодо використання корпоративних платіжних карток. Так, Постановою №172 дозволено банкам продавати іноземну валюту юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, що є резидентами України, із зарахуванням на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті для подальшого використання відповідної валюти на здійснення витрат за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном. Йде мова про такі витрати:

🔹 на відрядження працівників за кордон виключно для оплати добових витрат у межах щоденного ліміту в розмірі 80 євро (в еквіваленті) на одного співробітника;

🔹 на проживання та транспортні витрати (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат на одну особу).


❗️Нагадуємо, що розрахунки валютними картками можуть здійснюватися без обмежень.

4️⃣ Передбачено, що обмеження на здійснення розрахунків за кордоном у межах ліміту у 100 тис. грн (в еквіваленті) на місяць не розповсюджуватиметься на клієнтів банку–юридичних осіб, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях на підставі документів, що надають право на здійснення відповідних перевезень.


Слава Україні 🇺🇦

Kommentare


bottom of page