top of page
  • Фото автораdemidont.com

Нові закони про євробляхи

Президент України Володимир Зеленський минулого тижня підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1402-20#Text - введення в дію 15.06.2021р.) та Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1403-20#Text - введення в дію 15.06.2021р.).Ці закони тимчасово спрощують механізм розмитнення імпортованих з Європи автомобілів.


Згідно з документами, вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію України до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку.


Сума акцизного податку залежатиме від віку автівки, об’єму та типу двигуна й не залежатиме від її вартості.


Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро, і в більшості випадків вартість розмитнення не перевищуватиме однієї тисячі євро.


Такі автомобілі тимчасово звільняються від оподаткування ввізним митом.


За пільговим механізмом може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії одного власника.


На пільгове митне оформлення дається 180 днів з моменту набрання чинності законами.


Учасники АТО/ООС матимуть змогу скористатися пільговим розмитненням протягом 270 днів, за умови документального підтвердження їх перебування безпосередньо на території проведення операції Об’єднаних сил (ООС) більш як 90 днів з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов’язкових платежів, об’єктом оподаткування якими є транспортні засоби".


Під дію цих законів не потрапляють транспортні засоби, які не відповідають екологічним нормам «Євро-2» й вище, походять з держави-окупанта (держави-агресора) або ввезені з тимчасово окупованої території України.


Останні пости

Дивитися всі

Проводять обшук транспортного засобу, чи законно?

Згідно чинного законодавства існує 3 випадки, коли працівник поліції має право отримати доступ до транспортного засобу, а саме: 1. Поверхнева перевірка, що регулюється ст. 34 ЗУ «Про національну поліц

Comments


bottom of page