top of page
  • Фото автораdemidont.com

Офіційна заборона сексизму в УкраїніХороші новини для тих, кому остогидла об’єктивація жіночого тіла - сексистську рекламу нарешті заборонили в Україні! Верховна Рада України у другому читанні прийняла законопроект №3427, який встановлює кримінальну відповідальність за сексизм і дискримінацію за статевою ознакою в рекламі.


Про це повідомляється на сайті українського парламенту.

Законопроект підтримали 307 народних депутатів.

Раніше в законі «Про рекламу» була передбачена відповідальність за дискримінацію, але не було прописано значення порушення відносно чоловіків і жінок за гендерним принципом.

У рекламі заборонили демонструвати переваги однієї статі над іншою в фізичному, інтелектуальному або соціальному аспекті, показувати стереотипні ролі чоловіка і жінки, насильство за ознакою статі, а також тіло людини як сексуальний об'єкт.

Під заборону підпадають слова, звуки і зображення, що натякають на сексуальний контакт, якщо вони безпосередньо не стосуються рекламованого продукту.

«Внесеними змінами до чинного Закону України «Про рекламу» дано визначення понять «дискримінаційна реклама» та «дискримінаційна реклама за ознакою статі», посилено відповідальність за порушення законодавства про рекламу, посилено захист прав споживачів реклами», – йдеться в повідомленні ВРУ.

У Верховній Раді відзначили, що законопроект був прийнятий відповідно до Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом та іншими міжнародними документами.

У разі порушення рекламодавець повинен заплатити штраф у десятикратному розмірі від мінімальної заробітної плати.

Закон набуде чинності через три місяці після опублікування.


Comments


bottom of page