top of page
  • Фото автораdemidont.com

Перевірка компанії забудовника та земельної ділянки під новобудову. Як перевірити ?

Рішення про купівлю квартири, погодьтеся, не з’являється спонтанно. Більшість покупців новобудов, тобто інвестори, ретельно підходять до цього питання. Це зрозуміло, адже гроші немалі, а про шахрайство на ринку нерухомості чули усі. Тому, після вашого вибору "саме тої квартири", її зовнішнього вигляду, району, зрозуміло, що у ваших думках уже ремонт та розмірене життя. Але варто замислитись, а чи надійний Ваш забудовник і чи не виникне ризиків у майбутньому?

То ж, що варто перевірити і де?


Для того, щоб почати будівництво забудовник повинен мати земельну ділянку, на якій планується будівництво, у власності або орендувати таку земельну ділянку. На практиці часто трапляються ситуації, коли компанія-підрядник, що зводить будинок та компанія, яка продає квартири у цьому будинку - це дві різні особи.

Щоб убезпечити себе від майбутніх ризиків, ми радимо покупцеві одразу ж перевіряти документи, які підтверджують право власності чи оренди на таку землю.

До прикладу, у договорі оренди земельної ділянки, важливим пунктом є те, що строк оренди земельної ділянки повинен охоплювати строк будівництва такої новобудови.

Найпоширеніша проблема з якою стикаються покупці полягає у тому, що земельна ділянка використовується забудовником без правильного цільового призначення, що в подальшому робить зведену новобудову незаконною.

Основним нюансом тут є те, що земельній ділянці, на якій зводиться новобудова має бути присвоєно цільове призначення, а саме: для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Для перевірки таких відомостей існує Публічна кадастрова карта. В публічній кадастровій карті можна знайти інформацію про кадастровий номер земельної ділянки, її межі, площу, форму власності, цільове призначення, згідно із класифікатором.

Ще один важливим кроком у перевірці забудовника на належність йому земельної ділянки слугує довідка з Державного реєстру речових правна нерухоме майно. Даний реєстр дає можливість перевірити, наприклад, чи не накладено арешт на земельну ділянку.Наступний ресурс у нашому списку - це Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.


За допомогою запиту у даному реєстрі можна знайти інформацію про місцезнаходження компанії, її засновників, види діяльності, а також чи не є така компанія банкрутом.


Наступний важливий пункт - Єдиний державний реєстр судових рішень, який точно допомагає скласти висновок про репутацію забудовника. У реєстрі можна знайти інформацію, чи були наявні спори у такого забудовника із покупцями, а також чи немає відкритих проваджень щодо земельної ділянки чи самого об’єкта будівництва як зараз, так і в минулому.

Обов’язковою є перевірка забудовника на наявність чи відсутність податкового боргу, яку можна здійснити на сайті Державної фіскальної служби.

Ну і звичайно важливим є наявні чи відсутні виконавчі провадження до такого забудовника.


А також варто звернути увагу і про відгуки покупців, як на сайті забудовника, так і на інших спеціалізованих сайтах, не оминаючи при цьому інформації із ЗМІ.

Якщо самостійно перевірити компанію не вдається, або вагаєтесь, рішення є – варто звернутись за професійною допомогою і замовити перевірку забудовника.


Звертайтесь у адвокатське бюро «Демідонт і Партнери», ми працюємо у зручному для вас форматі та раді допомогти!

1 перегляд0 коментарів

Comments


bottom of page