top of page
 • Фото автораdemidont.com

Продовження та поновлення строків у звʼязку з воєнним станом

У період дії в Україні воєнного стану обовʼязково продовжуються на строк його дії наступні строки, що передбачені Цивільним Кодексом України:

 1. Строки позовної давності. Продовжується як строк загальної позовної давності, що становить 3 роки, так і строки спеціальної позовної давності, що становить 1 або ж 4 роки (залежно від вимоги).

 2. Строки можливого здійснення переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності іншими співвласниками, що становлять 1 місяць (для нерухомого майна) та 10 днів (для рухомого майна) з дня отримання повідомлення про продаж частки у праві спільної часткової власності.

 3. Строк припинення поруки. В даному випадку продовжується відповідний строк, що передбачений договором поруки. Якщо ж строк не передбачений договором, то закон передбачає 3-х річний строк з дня настання строку (терміну) виконання основного зобов’язання протягом якого кредитор може пред’явити вимогу, який якраз і продовжується. У випадку якщо строк (термін) виконання основного зобов’язання не встановлений або встановлений моментом пред’явлення вимоги, то 3-х річний строк з дня укладення договору поруки для пред’явлення кредитором позову до поручителя, зі спливом якого пов’язується припинення поруки, продовжується.

Які процесуальні строки може поновити суд через їх пропуск внаслідок війни на території України?

 1. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення;

 2. Строк на апеляційне оскарження;

 3. Строк на касаційне оскарження;

 4. Строк для пред’явлення виконавчого документа до виконання;

 5. Строк для звернення із скаргою на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця;

 6. Строк на подання заяви про визнання і надання дозволу на виконання рішення міжнародного комерційного арбітражу;

 7. Строк на подання заяви про видачу виконавчого листа про примусове виконання рішення третейського суду;

 8. Строк на подання заяви про відновлення втраченого судового провадження для виконання судового рішення.Які процесуальні строки суд може продовжити внаслідок війни на території України?

 1. Строк для подання доказів;

 2. Строк для подання відзиву, відповіді на відзив, заперечення.Різниця: поновлюються лише строки, що передбачені законом, а продовжуватись можуть лише строки, які встановлюються судом в судовому рішенні. Строки продовжуються судом шляхом встановлення додаткового строку в судовому рішенні.


Важливо: суд не зобовʼязаний поновлювати або продовжувати строк, оскільки це право суду. Однак з урахуванням такої поважної причини як воєнний стан суд вправі це зробити.


Слава Україні!


Comments


bottom of page