top of page
  • Фото автораdemidont.com

Регіональні системи прав людини

Раніше ми згадували, що існують регіональні системи захисту прав людини. Сьогодні ми детальніше про них розповімо.Перевага регіональних систем захисту прав людини в тому, що вони є ближчими до громадян, мають з ними культурний зв’язок і є простішими у прийнятті рішень.


Організація американських держав прийняла Декларацію прав і обов’язків людини в 1948 році. Вона також створила Між-американську комісію з прав людини, яка розглядає індивідуальні скарги і у разі потреби передає їх до Між-американського суду з прав людини. Даний суд моніторить виконання своїх рішень і в цьому відношенні є судом-активістом.


Система прав людини Європейського Союзу базується на наступних міжнародних актах:

Єдиний Європейський Акт

Маастрихтський договір

Хартія прав людини Європейського Союзу


Європейський суд справедливості розглядає справи щодо порушень прав людини. В цьому його повноваження дещо повторюють Європейський суд з прав людини. До речі, вже давно ведуться переговори щодо ратифікації Європейським Союзом Європейської конвенції прав людини.


Європейська система прав людини є найстарішою системою прав людини, яка має механізми втілення. В Африці та Азії такі системи лише починають зароджуватись.Comentários


bottom of page