top of page
  • Фото автораdemidont.com

Фармакологічне страхування - більше, ніж доступні лікиВ Рівному, Сумах, Запоріжжі, Одесі, Харкові та Києві запускаються пілотні проекти із фармакологічного страхування. Відповідний меморандум для їхнього впровадження підписали у Міністерстві охорони здоров’я України 7 грудня.


Про це повідомляє Урядовий портал.

За оцінками МОЗ, щорічно українці залишають в аптеках близько 60 млрд грн, і понад 50% з них витрачають на ліки без доведеної ефективності та за необґрунтованими призначеннями.

"Пілотний проект з фармакологічного страхування, це можливість зменшити фінансове навантаження на сімейний бюджет за рахунок добровільного медичного страхування. Є ліки, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації, і саме завдяки добровільному страхуванню можна отримати компенсацію на ліки, які призначаються під час амбулаторного лікування", – зазначив Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

У закладах охорони здоров’я міст, що беруть участь у пілотних проектах, лікарі уже мають доступ до системи фармакологічного страхування. Для того, щоб взяти участь у проекті, пацієнт має придбати страховий поліс та сповістити про це свого лікаря. Пацієнт сплачуватиме 120 грн на місяць та отримає можливість використати страхову суму у 20 тис. грн у разі призначення їй ліків, що не входять до програми «Доступні ліки», та вартість яких не відшкодовується за програмою реімбурсації.

Щоб отримати ліки за страховкою у разі хвороби, пацієнт приходить до лікаря, обстежується, отримує рецепт на ліки. Препарати, які входять в програму фармакологічного страхування, автоматично бронюються в аптеці. Пацієнт отримує повідомлення з інформацією про аптеку, де можна забрати ліки. Оплата ліків страховою компанією відбувається автоматично, без залучення пацієнта або лікаря.

Проєкт є контрольованим, рецепти виписуються лише на міжнародні некомерційні назви препаратів (МНН). Вибір торговельного найменування автоматизований та діє за принципами доступності та ціни. Умови проекту роблять неможливим призначення ліків, які не передбачені клінічними протоколами.

Меморандум має відкриту форму – до нього можуть приєднатися інші учасники, які готові розвивати медичні сервіси в Україні.


Це є першим кроком до запровадження медичного страхування на загальнодержавному рівні, що відповідає положенням Конституції України про те, що здоров’я громадян України є державною цінністю. Обов’язкове страхування дозволяє забезпечити можливість кожного безоплатно отримувати якісну медичну допомогу, заощаджуючи кошти і при цьому не економити на власному здоров’ї. Це означає, що медична допомога будь-якого рівня буде доступна кожному.Comments


bottom of page