top of page
 • Фото автораdemidont.com

Фінансова підтримка ЗСУ = виїзд з України?


Зареєстровано законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» щодо порядку виїзду громадян за кордон в особливий період на умовах гарантованої фінансової підтримки Збройних Сил України» від 13.09.2022 № 8029.

Даний законопроєкт передбачає можливість виїзду з України громадянам України, які входять до категорій, яким законодавчими, або іншими нормативними актами встановлено заборону на виїзд з України на час дії воєнного стану, але для цього необхідно надати (альтернативно):

 1. рішення органу державної влади про офіційне відрядження за кордон (у тому числі для перевезення гуманітарних вантажів);

 2. документи, що засвідчують факт навчання чи вступу на навчання у зарубіжному навчальному закладі;

 3. письмове погодження на виїзд за кордон від територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

 4. документи, які підтверджують (наявність усіх документів, що зазначені нижче):

  • наявність рахунку в одному з державних банків України з гарантійним внеском у розмірі не менше 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (який встановлений на час виїзду, зараз це 12 540 грн.), кошти з якого громадянин не може використовувати за межами України;

  • передачу відповідному банку нотаріально засвідченої заяви про добровільний обов’язок поповнювати рахунок із гарантійним внеском коштами в сумі, яка дорівнює мінімум розміру податків з мінімальної заробітної плати (на час перерахунку, зараз це 2697,5 грн), за кожен місяць (або частину місяця) перебування за кордоном під час дії в Україні воєнного стану;

  • дозвіл відраховувати з рахунку з гарантійним внеском мінімальну суму на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України після завершення кожного місяця, протягом якого громадянин перебував за межами України під час дії воєнного стану (або якщо громадянин не повідомив банк про повернення в Україну).

Важливо:
 1. Громадяни, які виїхали з України під час дії воєнного стану на умовах, передбачених в п. 4 даного допису, для в’їзду в Україну мають додатково надати підтвердження виконання ними цих умов.

 2. Громадяни України, які виїхали з України під час дії воєнного стану не на умовах, передбачених у п.1-4, і не мають документів, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, для в’їзду в Україну мають добровільно перерахувати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України суму, яка дорівнює 10 розмірам прожиткового мінімуму для працездатних громадян (офіційно встановлених в Україні на день в’їзду в Україну, зараз це 25080 грн.), за кожен місяць перебування за межами України під час дії воєнного стану.

 3. Заборонено перешкоджати громадянам України виїжджати з України, якщо вони не входять до категорій, яким законодавчими чи іншими нормативними актами встановлено заборону на виїзд за кордон, або якщо вони надали документи, необхідні для виїзду з України в умовах воєнного стану.

Проте повторно звертаємо увагу, що це лише законопроєкт, який знаходиться на розгляді Верховної Ради України.


Слава Україні! Героям слава!

Comments


bottom of page