top of page
  • Фото автораdemidont.com

Чи варто боятись реєструватись в Дії?Чи небезпечна держава в смартфоні? Чи може податкова служба бачити Вашу банківську інформацію? І чи може на підставі Ваших даних в Дії зобов’язати Вас сплатити штраф за відсутність декларації всіх доходів?


Насправді, до цього все наближається і вже не за горами той час, коли держава буде знати про нас все. Так, в Європейському Союзі наприклад вже багато років існує Digital ID - так звана електронна ідентифікація. В ЄС податкові служби справді мають доступ до банківської інформації і кожної весни Вас попросять сплатити податки за доходи, що перевищують 500 євро в місяць.


Однак, в Україні подібна інформація про наявність чи рух Ваших коштів на банківських рахунках є банківською таємницею. Все, що може дізнатися податкова служба - це лише те, чи у Вас взагалі є банківський рахунок, чи ні. Проте щодо доступу до деталей такої інформації вимагається рішення суду. Судова практика наразі така, що державним органам переважно відмовляють у доступі до банківської таємниці, тому відповідь однозначна - поки що боятись немає чого.


У Верховній Раді вже зареєстровані законопроекти, які дозволяють державним органам відслідковувати наявність доходів громадян, проте ці закони приймуть швидше за все лише тоді, коли зміниться склад ВРУ і більшість буде підтримувати нові податкові ініціативи - тобто, не скоро.


Отже, висновок такий, що реєструватись в Дії не страшно :)Comments


bottom of page