Пошук
  • demidont.com

Як купити нерухомість без ризиків? Проблемні забудовники Львова

Плануючи покупку нерухомості, більшість з нас починає з перегляду обєктів та пропозицій від різноманітних забудовників. Знайомо, правда ж?

З метою економії вашого часу та коштів, ми пропонуємо розпочати підбір нерухомості з перевірки компанії забудовника та розібратися, як повинен виглядати прозорий договір.

Перевірка компанії забудовника. Що варто перевірити для безпечної покупки нерухомості?


Перший корисний ресурс у нашому списку- це Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.


За допомогою запиту у даному реєстрі можна знайти інформацію про місцезнаходження компанії, її засновників, види діяльності, а також, чи не є така компанія банкрутом.


Наступний пункт- Єдиний державний реєстр судових рішень, який допоможе зробити висновок про репутацію забудовника. У реєстрі можна знайти інформацію, чи були наявні спори у забудовника із покупцями, а також чи немає відкритих проваджень щодо земельної ділянки чи самого об’єкта будівництва як зараз, так і в минулому.


Обов’язковою є перевірка забудовника на наявність чи відсутність податкового боргу, яку можна здійснити на сайті Державної фіскальної служби.

Ну і звичайно важливим є наявні чи відсутні виконавчі провадження до такого забудовника.


Корисно звернути увагу і на відгуки покупців, як на сайті забудовника, так і на інших спеціалізованих сайтах, не оминаючи при цьому інформації із ЗМІ.⠀

Якщо самостійно перевірити компанію не вдається, або вагаєтесь, рішення є – варто звернутись за професійною допомогою.

Договір купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно. Що насправді ми купуємо?


Купуючи квартиру у новобудові, швидше за все, ви стикнетеся із договором купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно. Не спішіть радіти, що ви є власником квартири, після підписання такого договору. Що не так?


Необхідно знати, що такий договір не передбачає купівлю саме квартири в розумінні законодавства, а передбачає лише передання майнових прав на таку квартиру.

Виникає питання, чим майнові права відрізняються від права власності?


За позицією Верховного Суду України майнове право, простими словами, це можливість в майбутньому отримати реальне право власності на вашу квартиру.


Укладаючи даного виду договір фактично Ви отримуєте тільки право вимагати у забудовника в майбутньому збудувати, ввести в експлуатацію та передати вам таку квартиру.

Стати реальним власником квартири після того як вона буде збудована можливо лише у тому випадку, якщо у вас надійний забудовник, який дотримається всіх вимог законодавства.


Тому, такому договору притаманні ризики, пов’язані із забудовником і не тільки.

До прикладу, фінансова неспроможність забудовника завершити такий об’єкт, припинене в судовому порядку право забудовника на земельну ділянку або визнання такого будинку самочинним будівництвом, а також, неналежна будівельна документація, що унеможливить прийняття об'єкту в експлуатацію.


Договори про купівлю-продаж майнових прав на нерухоме майно досить специфічні у своєму роді, адже майна, яке ми купуємо за таким договором фактично ще не існує, тому щоб уберегти себе від ризиків пов’язаних із забудовником, перед укладанням даного договору необхідно провести консультацію з юристом.

Проблемні забудови Львова


Львівська міська рада оголосила перелік проблемних забудов Львова, де купівлю нерухомості краще оминути, через відсутність необхідних документів.

  • Павільйони по вул. Володимира Великого, 117. Відсутня дозвільна документація. Судові спори про демонтаж тривають досі. Перегляньте своє рішення, щодо вул. Варшавської, адже тут аж дві, проблемні будови.

  • ЖК «Варшава Хоум» на вул. Варшавська, 22. Забудовник ГО «Наше ідеальне місто» та ЖК «Вілла Варшава» на вул. Варшавська, 54. У цьому випадку простіше назвати ті рідкісні документи, які є у цих забудовників, аніж оголосити довгий список тих документів, які відсутні. Справи щодо цих забудовників розглядаються в суді.

  • Споруда, що по вул. Балтійська 20. Забудовник не отримав містобудівник умов та обмежень, документи на право землекористування, не затвердив проект та не отримав дозвіл на будівельні роботи. Справа перебуває на розгляді у Верховному Суді.

  • ЖК на вул. Антонича — Майданна. Замовник будівництва — ПрАТ «Автогаражний кооператив № 15 Галицького району Львова», підрядник: ПрАТ «Ірокс». Ще два ЖК, які будуються ПАТ «Ірокс» на вул. Тернопільська, 42 та Шевченка, 418 також визнали незаконними, оскільки у забудовника відсутні містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки та документи, що посвідчують право власності чи користування земельною ділянкою.

І це далеко не повний список проблемних новобудов у Львові. Тому, щоб ретельно перевірити компанію забудовника, договір купівлі-продажу майнових прав та не натрапити на проблемного забудовника звертайтеся за послугою перевірки забудовника до професійних юристів.

27 перегляд

Графік роботи:

Офіс, пн-пт 10:00 - 17:00

Онлайн, пн-пт 10:00 - 20:00

м. Львів, вул. Якова Раппопорта, 19

тел: 067 077 33 99

Ми у соцмережах:

  • LinkedIn Социальные Иконка
  • Facebook
  • Instagram-yrist-online