top of page
  • Фото автораdemidont.com

Доступніші пільгові кредити на житло для ВПО


Право на пільговий іпотечний кредит отримали:


🔹 внутрішньо переміщені особи (ВПО), які мають житло на території громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій або


🔹 ВПО, що мають житло на території громад, які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджений наказом Мінреінтеграції (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0453-22#Text).


Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Порядку пільгового іпотечного кредитування ВПО за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW).


Згідно зі змінами:

1️⃣ Переможці відбору отримують можливість взяти кредит на житло, яке реконструйовано не більше ніж 35 років тому (раніше 25 років). При цьому, переможець має право обрати житло в іншій адміністративно-територіальній одиниці, ніж та, яка вказувалася в заяві про намір отримати кредит.


2️⃣ Збільшено максимальний строк кредитування до 30 років (раніше 20 років).


3️⃣ Подвоєно нормативну площу житла на одинокого громадянина, яка тепер становить 52,5 кв. метрів (раніше – 21 кв.м).


З метою зменшення фінансового навантаження на позичальника у випадку зниження рівня його платоспроможності встановлено можливість здійснення реструктуризації заборгованості. Зокрема, шляхом:

🔹 розстрочення сплати простроченої заборгованості за кредитом;

🔹 надання позичальнику пільгового періоду, протягом якого йому відтерміновуються платежі з погашення кредиту та сплати відсотків;

🔹 збільшення строків кредитування (але не більше ніж на 60 місяців).


Окрім того, знищення або пошкодження житла, на яке надано кредит, що відбулося починаючи з 24 лютого 2022 року внаслідок військової агресії рф, відтепер є підставою для надання позичальнику кредитних канікул, протягом яких він може звільнятися від сплати основного платежу та відсотків. Про факт пошкодження нерухомості позичальник повинен подати повідомлення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до Порядку, затвердженого постановою КМУ № 380 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/380-2022-%D0%BF#Text).


Важливо: якщо підставою для встановлення кредитних канікул є знищення житла, такі кредитні канікули встановлюються до моменту отримання громадянином компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна.

Слава Україні 🇺🇦

Comments


bottom of page