top of page
  • Фото автораdemidont.com

Огляд на стан алкогольного сп’яніння. Що потрібно знати?⠀

Судова практика показує, що, на жаль, більшість поліцейських не дотримується правильної процедури при огляді особи на стан алкогольного, наркотичного сп’яніння. А це в свою чергу стає вагомою причиною скасування протоколу виписаного на місці.

Що необхідно знати, якщо поліцейський хоче Вас оглянути.


Ви маєте право вимагати у поліцейського представитися та показати службове посвідчення.

Також у вас є право дізнатися у поліцейського за якими саме ознаками у нього є підстави вважати, що Ви перебуваєте у стані сп’яніння (вичерпний перелік таких ознак можна знайти в Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння).

Такий огляд може проводиться поліцейським на місці зупинки, із використанням спеціальних технічних засобів або лікарем у закладі охорони здоров’я.

У разі, якщо поліцейський пропонує Вам пройти огляд із технічним приладом, накшталт «Драгер Alcotest», ви маєте право вимагати:

• сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки;


• інструкція з експлуатації спеціального технічного засобу.

Перед оглядом Вас обов’язково мають ознайомити про порядок застосування такого приладу.
Обов’язково пам’ятайте, що огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків і такими свідками не можуть бути самі представника органів поліції.

Результати огляду на стан сп’яніння, зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів. Допустимим вмістом алкоголю в крові є 0,2 проміле.


Якщо ви не згідні з результатом, обов’язково вимагайте проведення огляду у закладі охорони здоров’я. Поліцейські не мають права не задовільнити таку вимогу та вимушені доставити вас до такого закладу охорони здоров’я протягом 2-х годин.


У будь-якому разі, знайте свої права та споживайте відповідально.

Останні пости

Дивитися всі

Проводять обшук транспортного засобу, чи законно?

Згідно чинного законодавства існує 3 випадки, коли працівник поліції має право отримати доступ до транспортного засобу, а саме: 1. Поверхнева перевірка, що регулюється ст. 34 ЗУ «Про національну поліц

Comments


bottom of page