top of page
  • Фото автораdemidont.com

ФФБ, ФОН, ІСІ або законні схеми фінансування будівництва


Вам досі незрозумілі дані абревіатури? Тоді гортайте нижче.

Зараз в Україні існує 4 законні схеми фінансування будівництва, які визначені у ЗУ «Про інвестиційну діяльність»:


- фонди фінансування будівництва (ФФБ);

- фонди операцій з нерухомістю (ФОН);

- інститути спільного інвестування (ІСІ);

- емісія цільових облігацій підприємств.


Схема ФФБ є найбільш популярною в Україні. ЇЇ особливістю є те, що такі фонди є підконтрольними державі, з 1 липня 2020 року регулювання, нагляд за управителями ФФБ переходять до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).

Для створення такого фонду потрібні відповідні ліцензії, а також відповідний суб’єкт наприклад банк чи фінансова компанія. Такі установи діють за простою схемою, вони залучають кошти і фінансують будівництво, в інтересах довіртелів.

ФОН, як і ФФБ створюється фінансовою установою, що має статутний капітал не менше 1 млн євро, але відрізняється метою. Якщо метою створення ФФБ є отримання житла у власність, то мета створення ФОН — отримання доходу власниками сертифікатів цього ФОН (засновниками управління) від операцій (дій) управителя з нерухомістю.

Інститути спільного інвестування представлені в Україні корпоративними інвестиційними фондами і пайовими інвестиційними фондами. Простими словами, це інвестиційні фонди, виключною діяльністю яких є інвестування в різні сфери економіки, включаючи нерухомість, з метою отримання і розподілу прибутку між інвесторами.

Юристи АБ «Демідонт і Партнери» надають консультації, стосовно усіх схем фінансування будівництва та допоможуть вам обрати найвигідніші.

Comments


bottom of page